چای ورمی کمپوست شاید زیاد شناخته شده نباشد اما گیاهان واقعا آن را دوست دارند. شما می توانید این کود مایع را بخرید و یا اینکه خودتان آن را درست کنید. چای کمپوست به شما اجازه می دهد که مواد مغذی را به آسانی به گیاه برسانید بدون آنکه نیاز به حجم زیادی از کود باشد. با این روش عملا یک راه میانبر را انتخاب نموده که نتیجه آن رشد برگ ها و گل دادن گیاه تان خواهد بود.

مواد مورد نیاز:

  • 2 پیمانه کود با کیفیت ورمی کمپوست

  • 2 قاشق عصاره ملاس

  • آب جوشیده شده و سرد شده

 

 

یک سطل 5 گالنی را از آب پر نمایید: شما باید یا از آب مقطر استفاده کنید یا اینکه بگذارید آب جوش بیاید، علتش این است که کلر موجود در آب شهری باعث از بین رفتن میکروارگانیسم های مفید می شود.

 

 

افزودن ملاس به آب: این غذای کافی را برای میکروارگانیسم ها فراهم می کند. توجه که شما از قبل می توانید ملاس را در آب جوش حل کنید و سپس به سطل آب اضافه نمایید. این از انسداد بالقوه حباب های هوا جلوگیری می کند.

 

 

کود ورمی کمپوست را به یکی از دو روش زیر اضافه نمایید:

  • کود را داخل یک توری نازک و یا مثل یک جوراب نازک قرار دهید. پایین توری حاوی کود در آب غرق و معلق می ماند و در واقع در بالای حباب های تولید شده قرار می گیرد.

  • شما می توانید مستقیم کود را در سطل بریزید اما توجه داشته باشید ممکن است در زمان اسپری کردن کود ذرات باقیمانده در نازل باقی بماند.

 

 

درجه و سایز ذرات انتخابی شما از کود ورمی در ایجاد این انتخاب نقش مهمی را ایفا می کند: ذرات کود بزرگتر از تیله یا مالچ پوست، در واقع ناحیه سطحی که در معرض آب قرار می گیرد، و هرچه این سطح کوچکتر باشد، بیشتر در معرض آب قرار خواهد گرفت.

 

 

قرار دادن کود ورمی به طور مستقیم در آب: بعضی از افراد این کود را در جوراب کهنه که هیچ منفذی ندارد قرار می دهند این اجازه نمی دهد که کود با آب تعامل و تبادل داشته باشد. هر دو روش نتیجه رضایت بخش خواهد داد به شرطی که کود در ارتباط با آب قرار بگیرد.

 

 

اگر امکان دارد از یک پمپ آکواریوم استفاده کنید: آن را در سطل قرار دهید و به طوری که در کف سطل قرار گیرد. آن را روشن نموده تا هوادهی انجام گیرد.

 

 

اجازه دهید این فرایند هوادهی به همراه کود 24 ساعت ادامه یابد: اگر شما پمپ هوا نداشتید نگران نباشید، شما می توانید آن را به هم بزنید. قرار گرفتن پمپ در پایین باعث می شود که چای یکنواخت مخلوط شود. این بهترین روش برای گرفتن چای با عملکرد بالا است.

 

 

برای تولید چای با عملکرد بالا، شرایط باید برای افزایش تعداد میکروب ها باشد، به طوری که ضریب تکثیر آنها افزایش یابد: میکروارگانیسم ها از دستگاه گوارش کرم به صورت فضولات بیرون آمده اند. این میکروب های هوازی (وابسته به اکسیژن) میکروب های "خوبی" برای گیاهان هستند. میکروب های بد معمولا بی هوازی هستند و رایحه بدی تولید می کند زیرا تولیدات جانبی مثل هیدروژن سولفید آزاد می کنند که بوی تخم مرغ فاسد را دارد. هوادهی چای کمپوست باعث بهبود شرایط (تحریک، تبادل) برای میکروب های خوب می شود که باعث افزایش (بقاء، تولید مثل، رشد) می شود. هوادهی کمک می کند تا باکتری های "بد" که با میکروب های خوب رقابت می کنند، سرکوب شوند. استفاده از پمپ هوا به حل شدن مواد غذایی ملاس نیز کمک می کند و آن را سریعتر منتشر می سازد. برخی از دستور العمل ها می گوید در صورت عدم استفاده از پمپ هوا باید تا سه روز این محلول آمیخته شود.

 

 

ظرف 48 ساعت از آن استفاده کنید: جمعیت آنها به طور نمایی افزایش می یابد اما در اثر تلفات سقوط سنگین نموده و کاهش می یابد. ما می خواهیم چای ورمی به صورت بیولوژیکی فعال و زنده با میکروب های خوب مثل Bacillus subtilis داشته باشیم. برای جلوگیری از دست دادن میکروارگانیسم های سودمند، در اسرع وقت از چای ورمی کمپوست استفاده کنید.

 

 

یخچال (در ظرف بسته بندی شده مهر و موم) تا 3 روز: در صورت وجود بوی ناخوشایند پس از فرایند دمیده شدن و یا قرار گرفتن در یخچال برای مدت طولانی تر، احتمالا کیفیت آن پایین آمده و شاید نیاز باشد که دور ریخته شود.

نظرات 0 مورد

ثبت نظر

برای ثبت نظر نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید. عضویت / ورود

تبلیغات