آیا تا به حال خواسته اید که خاکی داشته باشید تا به خوبی زمینه حیات را برای گیاهان و جانوران محیا سازد؟ خوب این آموزش چگونگی ایجاد این خاک را به شما می آموزد.

 

 

کرم خاکی را ترغیب کنید تا حیات دیگر جانوران تضمین شود: آنها می توانند باعث نرم شدن و بارور شدن خاک شوند و حیات جانوران را در این ناحیه افزایش می دهند. شما می توانید به سادگی کرم خاکی را خریداری نمایید.

 

 

 

پوست میوه یا سبزیجات خود را می توانید در خاک بریزید: این باعث می شود تا مواد مغذی برای خاک و دیگر جانداران تامین شود تا آنها آن مواد را خورده، و فضولاتی که از خود بر جای می گذارند باعث بارور شدن خاک شود.

 

اما از ریختن این موارد خودداری نمایید:

  • پوسته تخم مرغ

  • گوشت

  • محصولات لبنی

 

 

 

 

 

خاک را بارور کنید: این می تواند از کمپوستی باشد که خود ساخته اید یا اینکه آن را از فروشگاه خریداری نمایید، آن یک روش عالی برای جایگزینی خاک و مواد مغذی از دست رفته و بازگشت آن به خاک است.

 

 

از فرسایش خاک جلوگیری نمایید: از خرید زمین در کنار تپه ها یا شیب های تند اجتناب نمایید، چون آب بر روی آنها سرازیر شده و مواد مغذی را شستشو می دهد. برای جلوگیری از فرسایش زمین در اطراف آن درخت بکارید.

 

 

از افزودن حشره کش ها یا آفت کش های شیمیایی و مضر خودداری نمایید: این می تواند خاک را آلوده نماید و باعث از بین رفتن حشرات مفید در خاک شود. ترجیحا از یک محلول ارگانیک یا حداقل ملایم مانند آب و صابون استفاده نمایید.

 

 

مراقب باشید که چه حشراتی را می کشید: از کشتن و یا ضربه زدن به زنبورها اجتناب نمایید، آنها در حالت عادی تهاجمی نیستند مگر اینکه تهدید شوند. آنها گیاهان را گرده افشانی نموده تا بتوانند رشد کنند.

 

 

در هر دوره از کشت گیاهان متفاوت بکارید: اگر شما همان گل یا گیاه را برای سال های سال کاشته اید، ممکن است مواد مغذی موجود در خاک به طور کامل برای آن گیاهان استفاده شده باشد. هر سال یا دوسال یکبار کشت گیاه را عوض کنید.

 

پایان

نظرات 0 مورد

ثبت نظر

برای ثبت نظر نیاز است وارد حساب کاربری خود شوید. عضویت / ورود

تبلیغات